120894403 4712113525496029 1330744440183365833 o1 560x416 - Arrestohen dy persona, penguan zyrtarët policor në kryerje të detyrës

Dy persona të dyshuar janë arrestuar nga policia, pasi që të njëjtit kanë penguar zyrtarët policor në kryerje të detyrës.

Rasti ka ndodhur rreth orës 18:00 të ditës së djeshme, në rrugën e ‘Reqakut’ në Ferizaj, shkruan lajmi.net.

“Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë, pasi që kanë penguar zyrtarët policorë në kryerje të detyrës. Me vendim të prokurorit, pas intervistimit të dyshuarit janë liruar dhe rastin shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës.

Vetëm gjatë 24 orëve të fundit, policia ka bërë të ditur se janë arrestuar 25 persona, ndërsa janë dërguar në mbajtje 13 persona.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.