w 1 - Arrestohet një i dyshuar për grabitje në Ferizaj

Policia e Kosovës ka arrestuar sot në Ferizaj personin me inicialet F.A. (27), i dyshuar për grabitje.

Rasti ka ndodhur mbrëmë rreth orës 19:00, në njërën nga rrugët e frekuentuara të qytetit të Ferizajt.

Me këtë rast, i dyshuari, me forcë ia ka grabitur nga qafa një zinxhir ari një femre dhe ka ikur në drejtim të panjohur.

I dyshuari është intervistuar në prani të avokatit mbrojtës, ndërkaq me urdhër të Prokurorit i njëjti dërgohet në mbajtje për 48 orë.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.