autobusi1 560x416 - Autobusi i Kosovës sulmohet në Serbi

Një autobus udhëtarësh, i cili po udhëtonte drejt Kosovës nga Gjermania, është sulmuar në Serbi.

Nga sulmi me gurë, përpos xhamit të autobusit “Barileva Turist”, që është thyer pas këtij sulmi, nuk raportohet të ketë pasur njerëz të lënduar.

Për sulmin me gurë ka njoftuar një shtetas i Kosovës, i cili jeton në Gjermani.

“Sot në serbi është sulmuar ky autobus me udhëtar që dojnë të bëjnë pushim në kosovë”, ka shkruar Mentor E. Rama në Facebook.

Autobusi ishte nisur nga qyteti i Këlnit, drejt Prishtinës.

a2 1536514356 48193531 - Autobusi i Kosovës sulmohet në Serbi

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.