7aD7 vendoset trari i fundit ne uren e autostrades arben xhaferi1 560x347 - Autostrada “Arbën Xhaferi” përurohet në muajt e parë 2019


Qeveria e Kosovës ka investuar mbi 600 milionë euro
Ndonëse ishte paralajmëruar se autostrada “Arbën Xhaferi” do të jetë e gatshme për qarkullim në fund të vitit 2018 kjo nuk ndodhi. Zëvendësministri i Infrastrukturës, Rexhep Kadriun tha se punimet e kësaj autostrade do të përfundojnë në muajt e parë të vitit 2019. Qeveria e Kosovës ka investuar në këtë autostradë mbi 600 milionë euro. Bisedën me zëvendësministrin e Infrastrukturës, Rexhep Kadriun e zhvilloi kolegu, Bahtir Cakolli.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:


Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.