arrestim e15230368427301 560x416 - Begracë: Ekspozoi kallashin në fotografi, ndalohet 15 vjeçari

Rasti është nën hetime
Policia e Kosovës ka njoftuar se dje një të mituri 15 vjeçar nga fshati Begrac i Kaqanikut i është konfiskuar një armë e tipit AK- 47 me dy karikatorë pa municion. Sipas policisë identifikimi i këtij personi është bërë pasi që i njëjti e kishte ekspozuar armën përmes fotografisë.

“Pas konsultimit i njëjti e kishte pranuar se posedonin armën të cilën e kishin të fshehur në dhomën e prindit të tij të dyshuarit mashkull K-Shqiptar e që sipas nënës së tij ai ishte jashtë shtetit.”, thuhet në raportin e policisë.

Po ashtu bëhet e ditur se për këtë është intervistuar dëshmitari, kurse rasti mbetet nën hetime deri sa prindi të kthehet dhe të intervistohet edhe ai.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.