cindy marina bukuroshja qe ben karriere ne shba por qe vesh fanellen kuqezi te volejbollit 560x416 - Cindy Marina, bukuroshja që bën karrierë në SHBA, por që vesh fanellën kuqezi të volejbollit
cindy marina bukuroshja qe ben karriere ne shba por qe vesh fanellen kuqezi te volejbollit - Cindy Marina, bukuroshja që bën karrierë në SHBA, por që vesh fanellën kuqezi të volejbollit

Cindy Marina ka lindur më 18 korrik 1998 në Chicago të Illinoisit në SHBA.

Ajo është volejbolliste e suksesshme përtej oqeanit Atlantik, por që kurrë nuk i harroi rrënjët e familjes së saj.

Në fakt, talentin e një sportisteje e ka trashëguar prej të ëmës, Kristinës, e cila në të kaluarën ka bërë karrierë në Shqipëri dhe Itali.

Biondina tashmë disa herë ka veshur fanellën e kombëtares shqiptare, ku është paraqitur me sukses duke fituar medaljen e bronztë në një turne.

Por, dashuria për atdheun e prindërve të saj, babait Ardianit nuk u shua kurrë dhe herë pas here sjell imazhe prej perlave turistike shqiptare.

Bukuroshja është pjesë e klubit të Troy dhe gjatë vitit të kaluar ishte volejbollistja e dytë më e mirë e klubit.

Ndryshe, 20-vjeçaren edhe në turne të tjera të kombëtares sonë të volejbollit në kategorinë e femrave. /Telegrafi/

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.