dani dhe bes kallaku publikojne duetin e ri o bir 560x416 - Dani dhe Bes Kallaku publikojnë duetin e ri “O bir”

Humoristi i njohur, Bes Kallaku, dhe këngëtari i njohur i muzikës popullore, Ramadan Krasniqi – Dani, kanë publikuar duetin e tyre më të ri.

“O bir” titullohet kënga e tyre e re, e cila është ritmike dhe me tinguj të zhanrit popullore në prapavijë.

dani dhe bes kallaku publikojne duetin e ri o bir - Dani dhe Bes Kallaku publikojnë duetin e ri “O bir”

Bes Kallaku dhe Ramadan Krasniqi (Foto: Bes Kallaku/Instagram)

Muzika është realizuar nga Edlir Begolli, ndërsa vargjet e tekstit i ka shkruar Endrit Mumajesi, i njohur si Muma.

Lexo po ashtu:

Kënga është publikuar në kanalin YouTube edhe me klip, i cili është mjaft interesant dhe me skena satirike nga humoristi Kallaku.

[embedded content]

Ana vizuale e projektit është realizuar nga Eduart Grishaj.

Dani ka qenë shumë aktiv këtë vit me bashkëpunime, pasi ka sjell disa të tilla para pak muajsh me këngëtarët Yll Limani e Labinot Tahiri.

dani dhe bes kallaku publikojne duetin e ri o bir 1 - Dani dhe Bes Kallaku publikojnë duetin e ri “O bir”

Ramadan Krasniqi (Foto: O Bir/YouTube)

Ndërkohë, Bes Kallaku nuk ka munguar po ashtu nga ana e bashkëpunimeve, pasi gjatë vitit ka sjell disa këngë në bashkëpunim me emra si Gent Fatali dhe Ermal Fejzullahu. /Telegrafi/

dani dhe bes kallaku publikojne duetin e ri o bir 2 - Dani dhe Bes Kallaku publikojnë duetin e ri “O bir”

Bes Kallaku (Foto: O Bir/YouTube)

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.