hejj 696x3911 560x391 - Djaloshi godet keq veteranët e UÇK-së me këngë, “Po ia merrni bukën ushtarit të vërtetë"

Ka shpërthyer me të madhe debati rreth numrit të madh të veteranëve të UÇK-së, i cili është rritur shumë fishë se sa ishin në të vërtetë.

Thuajse i madh e i vogël janë përfshirë në këtë debat, përfshirë edhe hiarkinë shtetrore.

‘’Hejjjj, veni qysh dalem n’ver, a luftum qe sot me hek. Jan do njerz, jan do t’mallkun, skan prek as kurr nuk luftun, prej at dite qe u cliru Kosova, komandatet na u benen heroja. Hejjj, dikur n’kampe te Maqedonise, bani men Zoti ju vret poi a merrni buken ushtarit te vertet, ju mallkon loti ushtarit asaj pare kurr nuk ia sheh hajrin’’, janë disa vargje të kënduar nga një djalosh.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.