sport1 560x360 - Drita, Gjilani e Ferizaj gjobiten me nga njëmijë euro

Drita, Gjilani dhe Ferizaj janë gjobitur me nga njëmijë euro nga Komisioni Disiplinor i Federatës së Futbollit të Kosovës.
Drita është gjobitur për shkak të lëshimeve organizative gjatë derbit fundjavën e kaluar në Superligën e Kosovës kundër Gjilanit, ku ka pasur hedhje të shisheve në fushë nga ana e tifozërisë së Dritës. Drita e fitoi ndeshjen me 2:0.

Gjilani ndërkohë është gjobitur për sjellje jo korrekte të tifozëve, për hedhje gjësendeve, përfshirë edhe te një shishe qelqi. Ferizaj po ashtu është gjobitur për lëshime organizative në barazimin 1:1 në ndeshjen me Feronikelin.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.