auto auto 44121579 1945575065562451 1520394323722502144 n153968105715396836991 560x416 - Dy javë nga themelimi, triumfuan bindshëm në Ligë të Kosovës

Klubi i hendbollit Ferizaj në konkurrencën e femrave, nuk ka as dy javë që u themelua dhe e nisi me fitore bindëse. Klubi drejtohet nga trajnerët Sami Çerkini dhe Granit Sahiti. Ferizaj shënoi fitore bindëse me rezultat 26:28 kundër Ulpianës së Lypjanit, në kuadër të Ligës së Parë të Kosovës.

Kaltrina Domaneku futet në histori te klubit që shënoi golin e parë dhe tërë ndeshjen 7 gola. “Klubi i sapoformuar KHF Ferizaj zhvilloi ndeshjen e pare kampionale në ligën e parë të Kosovës.

Qysh në ndeshjen e parë vajzat arritën të shënojnë fitore të thellë kundër KHF Ulpiana me rezultat 26:8”, shkruan Sahiti. Synimet janëtë qarta të klubit të ri, inkuadrimi në elitë. Kryetar i klubit është Xhavit Morina.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.