auto aksidenti1441793742 560x386 - Dy të lënduar në një aksident në magjistralen Prishtinë - Ferizaj

Një aksident ka ndodhur para pak minutave në magjistralen Prishtinë – Ferizaj

Lajmin e ka konfirmuar edhe Policia. Sipas komandantit të Trafikut Rajonal të Prishtinës, majorit Milaim Fejzullahu, aksidenti ka ndodhur shkaku i një kyçjeje të pasigurt.

“Po mund të ju konfirmoj se para disa minutave ka ndodhur një aksident në magjistralen Prishtinë- Ferizaj. Dy persona janë lënduar dhe kanë kërkuar tretman mjekësor”, tha Fejzullahu

Lëndimet, sipas tij, nuk janë serioze dhe njëri nga të lënduarit veçse është liruar.

“Të përfshira në këtë aksident kanë qenë dy vetura. Shkaku i aksidentit ishte një kyçje e pasiguritë afër një fshati”, tha Fejzullahu.

Ai shtoi se Policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe është du

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.