s 560x347 - E mbani mend këtë foto të famshme të Windows XP, Sot pamja e këtij vendi na zhgënjen

Pa frikë mund ta quajmë si një nga fotot më të famshme të desktop, Të gjithë e kemi pasur të paktën një herë të vetme këtë pamje në desktop.

Fotoja e shkrepur në vitin 1988 nga Charles O’Rear është një ndër më të shikuarat në botën dixhitale. Ajo u ble nga Bill Gates dhe u përdor si foto desktopi , ikonë e Windows XP-së.

Në një kohë që nuk dihet ende se sa ka paguar Gates për këtë foto, ajo që dihet është se ajo është shkrepur në distriktin Sonoma të Kalifornisë në SHBA.

Por të gjithë kanë pësuar një zhgënjim kur e kanë parë se si ajo është shëndrruar, dhe besoj se dhe me ju do të ndodh e njëjta gjë.

Reagimet kanë qenë të shumta në mediat sociale e po ashtu edhe kritikat për autoritetet lokale që nuk kanë treguar kujdesin e duhur për mirëmbajtjen e kësaj zone./Ferizaj24

hyhy - E mbani mend këtë foto të famshme të Windows XP, Sot pamja e këtij vendi na zhgënjen

dd 1527138917 3346089 1024x415 - E mbani mend këtë foto të famshme të Windows XP, Sot pamja e këtij vendi na zhgënjen

auto 41499709561 - E mbani mend këtë foto të famshme të Windows XP, Sot pamja e këtij vendi na zhgënjen

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.