e rralle qindra mijera zogj pushtojne qiellin ne france foto 560x416 - E rrallë, qindra mijëra zogj “pushtojnë” qiellin në Francë (Foto)

Banorët e një fshati të vogël në Francë ishin dëshmitarë të një “spektakli”, që u dhuruan qindra mijëra zogj që fluturuan mbi një fermë në Ludes, në pjesën verilindore të vendit.

Megjithatë, numri i madh i zogjve bëri që për disa momente të bllokohet pamja, e në veçanti për shoferët që assesi nuk mund të lëviznin, transmeton Telegrafi.

e rralle qindra mijera zogj pushtojne qiellin ne france foto - E rrallë, qindra mijëra zogj “pushtojnë” qiellin në Francë (Foto)

Por ky moment i rrallë nuk i shpëtoi fotografëve të fshatit me vetëm 700 banorë, të cilët arritën të realizojnë disa imazhe artistike që në shikim të parë duken si të pavërteta për faktin se ka shumë zogj.

e rralle qindra mijera zogj pushtojne qiellin ne france foto 1 - E rrallë, qindra mijëra zogj “pushtojnë” qiellin në Francë (Foto)

Gjatë këtij muaji raste të tilla mund të shihen edhe në disa zona të Britanisë së Madhe, kurse ky moment është i preferuari i fotografëve e në veçanti të atyre të jetës së egër që pëlqejnë të fotografojnë zogjtë. /Telegrafi/

e rralle qindra mijera zogj pushtojne qiellin ne france foto 2 - E rrallë, qindra mijëra zogj “pushtojnë” qiellin në Francë (Foto)

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.