agim aliu1 560x416 - Edhe 11 të shëruar dje në Ferizaj

Ferizaj është komuna me rastin më të madh të të prekurve me coronavirus në Kosovë.

Kryetari Agim Aliu ka bërë të ditur se së fundi janë konfirmuar 11 raste të reja të të shëruarve në këtë komunë, dujke e çuar numrin e përgjithshëm në 14.

“Edhe pak ditë presim shërimin edhe të dhjetëra ferizajasve të infektuar e deri atëherë qëndroni në shtëpi. Shërim të shpejt të gjithë të infektuarve”, ka shkruar Aliu në Facebook.

Ndryshe, në Komunën e Ferizajt janë gjithsej 98 raste me COVID-19, prej tyre dy me përfundim fatal.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.