Ditë më parë, Qeveria e Kosovës mori vendim që tu vërë taksë 100 për qind produkteve që vijnë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina në Kosovë.

Kjo temë është bërë e diskutuar shumë edhe te krerët e lartë të shtetit, teksa Federica Mogherini ka kërkuar që ky vendim të tërhiqet menjëherë.

Artistët e estradës, të cilët po ashtu kanë ndikim të madh tek fansat e tyre, nuk kanë lënë pa diskutuar këtë çështje.

Ka qenë këngëtarja e njohur, Leonora Jakupi, ajo e cila në InstaStory ka publikuar një shkrim të BE-së, ku pasqyrohej kërkesa e tyre për heqjen e kësaj takse.

“Jo more? Kurrë hiç!”, ka shkruar këngëtarja Jakupi në mbishkrimin e fotografisë, duke e bërë kështu të qartë se mbështet fuqishëm vendimin për mbajtjen e kësaj takse ndaj shtetit serb.

edhe leonora jakupi reagon per taksen ndaj serbise thote se ky vendim nuk duhet kthyer mbrapsht - Edhe Leonora Jakupi reagon për taksën ndaj Serbisë, thotë se ky vendim nuk duhet kthyer mbrapsht

Foto: Leonora Jakupi/InstaStory

E njëjta është shumë e ndjekur nga fansat në rrjetet sociale, me çka edhe ndikon që personat që duan muzikën e saj, të reflektojnë nga ky qëndrim i këngëtares.

Lexo po ashtu:

Ndërkohë, pak orë më parë ishte edhe modelja e njohur nga Peja, Morena taraku, ajo e cila publikoi në InstaStory një imazh, duke bërë thirrje për mbështetjen dhe fuqizimin e produkteve vendore. /Telegrafi/

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.