spotify 780x4391 560x416 - Edhe Spotify me asistent digjital me zë

Spotify kohët e fundit njoftoi se po regjistrohet si IPO, ndërsa tani është thënë se kompania suedeze është duke punuar në një asistent të ri të mençur digjital. Mirëpo tani duket sikur kanë një asistent të ri zëri, të ngjashëm me Siri, Cortana dhe të tjerat.

Sipas TechCrunch, Spotify ka konfirmuar se po testojnë një asistent zëri dhe një ndërfaqe të re kërkimi me zë.

Kompania ka konfirmuar se po testojnë këtë tipar, megjithëse ata thanë se është ‘vetëm një test për tani.

Ky funksion do t’ju lejojë të përdorni komandat zanore për të kërkuar muzikë dhe gjithashtu për të luajtur këngët tuaja të preferuara dhe më shumë. Tipari duket se po testohet me një numër të vogël të përdoruesve në këtë moment.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.