photo1 560x416 - Ekskluzive: Momenti i shpërthimit të veturës në Ferizaj, ku vdiq një person dhe u lëndua një tjetër

Të hënën në mbrëmje një veturë u dogj derisa po hynte në një pompë të derivateve në magjistralen Prishtinë Ferizaj, më saktësisht në Babush. Ky shpërthim i mori jetën një personi, trupi i të cilit ende nuk është identifikuar.

Sinjali publikoi pamje të veturës duke u djegur, mirëpo sot iu sjellë edhe momentin e shpërthimit të veturës.

Në pamje shihet se djegia fillon prej poshtë e më pas shpërthen e gjithë vetura, ndërsa edhe xhamat e lokalit thyhen.

Përveç shoferi që vdiq, një punëtore e pompës së benzinës u lëndua. Sipas Prokurorisë, 21-vjeçarja u lëndua nga një pjesë e shkëputur metalike nga automjeti, e cila në ato momente ishte duke punuar në marketin e kësaj pikë karburanti.

photo1 - Ekskluzive: Momenti i shpërthimit të veturës në Ferizaj, ku vdiq një person dhe u lëndua një tjetër
play-sharp-fill

Prokuroria e Ferizajt dje ka njoftuar se ka filluar hetimet në lidhje me rastin, të cilin e ka cilësuar “Shkaktim i rrezikut të përgjithshëm”.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.