pthf1 560x416 - Ferizaj 30 ditë paraburgim të pandehurit për rast të dhunës në familje

Prokuroria Themelore në Ferizaj ka bërë kërkesë kundër të pandehurit J.B., që t’i caktohet masa e paraburgimit prej 30 ditësh, e cila do të mbahet në Institucionin e Kujdesit Shëndetësor- në Institutin e Forenzikës Psikiatrike në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK)- Prishtinë.

Kjo për shkak të dyshimit të bazuar se i pandehuri ka sulmuar fizikisht nënën dhe dajën e tij, ku me këtë rast ka kryer veprën penale “Lëndim i lehtë trupor”, njofton Prokuroria Themelore në Ferizaj.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.