Screenshot 2747 800x4501 1 560x416 - Ferizaj: Gjuan pa kontroll me revole, arrestohet nga policia dhe më pas lirohet

Është arrestuar një person në Ferizaj gjatë ditës së djeshme pasi ka shtënë disa herë me armë duke shkaktuar rrezik të përgjithshëm, dhe më pas është liruar nga Policia.

Atij i janë gjetur një pushkë gjuetie , një pistoletë , katër gëzhoja, 14 copë fishekë  dhe dy lejet për lëvizje me armë.”

“Pas disa të shtënave të dëgjuara , ka intervenuar policia dhe nga i dyshuari mashkull kosovar ka sekuestruar: një pushkë gjuetie , një pistoletë , katër gëzhoja, 14 copë fishekë  dhe dy lejet për lëvizje me armë”, njofton policia.

I dyshuari është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullte