ferizaj 1 1 695x310 1 560x310 - Ferizaj: I hynë hajnat në shtëpi sa ishte në pushim

Një person ka raportuar në Policinë e Kosovës se gjatë kohës që ishte në pushime jashtë vendit, në shtëpi i kanë hyrë hajnat.

Rasti ka ndodhur dje pas mesnatës në Ferizaj.

Viktima ka thënë se i janë vjedhur  dy armë me leje, një armë gjuetie, një Bereta si dhe para të gatshme.

Policia ka bërë të ditur se rasti është nën hetime.