24057851 560x332 - Ferizaj: Kisha “Engjëlli i Rojës” në rrezik (VIDEO)

Në Ferizaj kanë reaguar qytetar për një plan të Ipeshkvisë së Kosovës.

Kjo e fundit, po shqyrton mundësinë e zëvendësimit të kishës së vjetër “Engjëlli i Rojës” me një objekt të ri.
Kjo, pasi objekti sipas qendrës katolike, është i paqëndrueshëm.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.