kuka1 560x416 - Ferizaj kompleton skuadrën me transferimin e Kukës dhe Shalës

KF Ferizaj ka konfirmuar se është përforcuar edhe me dy futbollistë, me ç’rast thotë se ka kompletuar skuadrën.

Qendërmbrojtësi Viktor Kuka dhe sulmuesi Adenis Shala janë dy përforcimet e radhës te Ferizaj.

“Kuka rikthehet në klubin tonë ku pati paraqitje shumë të mira në ekipin tonë, me përvojën që ka pritet të jetë shtylla kryesore në mbrojtje. Shala i ardhur nga Ferronikeli me paraqitje shumë të mira stinorin e kaluar, pritet që të jetë bomberi i skuadrës tonë”, thuhet në konfirmimin e Feronikelit.

Deri më tani Ferizaj është përforcuar me:

Taulant Dajakun – mesfushor

Përparim Livorekën – sulmues

Bunjamin Asani – mesfushor

Filonit Shaqiri – mesfushor

Zgjim Mustafa – mesfushor

Behar Bardhi – mbrojtës

Fatih Karahoda – sulmues

Donat Kaqiu – portier

Ergon Hyseni – mbrojtës

Alban Rexhepi – sulmues

Edon Sadriu – sulmues

Asamoah Samuel – mesfushor

Prince Owsu – mbrojtës

Nupaya Alhassan – mbrojtës

Okyere Rockson – sulmues

Dardan Jashari – mbrojtës