komuna e Ferizajt1 1 560x416 - Ferizaj: Komuna stimulon bizneset, hapen disa fabrika (VIDEO)

Zhvillimi ekonomik në Ferizaj

Në vazhdim flasim për zhvillimin ekonomik në komunën e Ferizajt. Drejtues të kësaj komune thonë se po i stimulojnë bizneset, dhe kjo ka ndikuar që të hapen edhe disa fabrika! Raport i gazetarit tonë Bahtir CAKOLLI.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.