Doreza medicinale 1 foto Komuna e Ferizajt 695x3101 1 560x310 - Ferizaj: Konfiskohen 1.500 palë doreza e maska medicinale pa deklaracion

Njësia e Hetimeve e Ferizajt ka ndaluar sot një veturë të dyshimtë me tabela vendore, të cilën pas ndalimit dhe njoftimit të Inspektoratit të Komunës, u konstatua se në veturë po barteshin 15 pako me 1.500 doreza medicinale e maska medicinale, të cilat nuk kishin kurrfarë dokumentacioni që dëshmonte prejardhjen dhe destinimin.

Sipas njoftimit të Komunës së Ferizajt, Inspektorati i Komunës pas kontrollit të imët që i bëri ngarkesës, konfiskoi këtë sasi materiali mbrojtës, që për qëllim kishte tregtimin dhe personi që po bartte këtë sasi u shoqërua në Polici për hetime të mëtejme.

Komuna e Ferizajt u ka bërë thirrje qytetarëve që të denoncojnë personat që po e shfrytëzojnë gjendjen e panikut për shkak të coronavirusit për veprime kriminale e të dyshimta.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.