w 54 560x416 - Ferizaj ndalon përdorimin e mjeteve piroteknike, lejohet vetëm natën e Vitit të Ri gjatë kësaj kohe

Komuna e Ferizajt ka njoftuar se ka ndaluar përdorimin e mjeteve piroteknike.

Në njoftim thuhet se me urdhëresë nga kryetari Agim Aliu, nga sot e deri më 15 janar, ndalohet përdorimi.

“Nga dita e sotme e deri më 15 Janar 2021, ndalohet përdorimi i mjeteve piroteknike në vende të hapura publike, përkatësisht në zona të banuara, rrugë, sheshe, tregje. Për zbatimin e kësaj urdhërese do të përkujdeset Inspektorati i Komunës. Përjashtim nga kjo urdhëresë, bën data 31 Dhjetor 2020 përkatësisht orari nga ora 23:00 deri në 00:30 të datës 1 Janar 2021”, thuhet në njoftim.

auto ferizaji1608804575 - Ferizaj ndalon përdorimin e mjeteve piroteknike, lejohet vetëm natën e Vitit të Ri gjatë kësaj kohe

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.