12 9 560x416 - Ferizaj ndan bursat për të gjithë aplikuesit (VIDEO)

Sivjet, përfitues të bursës komunale do të jenë të gjithë studentët që kanë aplikuar.

Komuna e Ferizajt mori këtë vendim me qëllim që t’u ofrojë përkrahje financiare familjeve ferizajase në këtë kohë pandemie, njofton Klan Kosova

Ndarja prej 500 euro këtë vit, më së shumti i gëzoi rreth 150 përfitues sa aplikuan kësaj rradhe.

Kronikë e gazetarit Flamur Gajtani.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.