w 75 560x416 - Ferizaj ndeshet me Muratpasha Belediyesi SK, Istogu i pafat

Skuadrat e Kosovës mësuan rivalet në Kupën e Evropës në hendboll (femrat).

Kampionja e Kosovës, Ferizaj do të luajë në udhëtim me ekipin nga Turqia, Muratpasha Belediyesi SK.

Hendbollistet Albulena Basha dhe Albulena Kelmendi me bashkëlojtare kanë një ndeshje shumë të vështirë ndaj turqve.
Istogu është i pafat. Kryetrajneri i Istogut ka për rivale ekipin shumë të fortë bjelloruse, Victoria – Berestie.

Sfidë shumë e vështirë. Istogu me hendollistet Esma Muratoviq, Albina Rugova, Tina Hetemi, Keta Venetsky, Natalia Millatoviq, portieri Blerta Ahmetxhekaj etj. do të orvaten të bëjnë më të mirën.

Ndeshjet do të luhen më 14/15 nëntor dhe një javë më vonë.

Çiftet 
Muratpasha Belediyesi SK – Ferizaj
Victoria Berestie – Istogu

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.