auto policia16430224031 560x416 - Ferizaj, Policia gjobit udhëtarët që s’i kanë maskat në autobusë

Në dalje të Ferizajt, Policia po ndalon autobusë për t’i gjobitur qytetarët që s’i kanë vendosur maskat.

Veprime të tilla policore kanë ndodhur vazhdimisht edhe në disa komuna të tjera, ka bërë të ditur Policia.

Në 24 orët e fundit janë shqiptuar 515 gjoba ndaj atyre që i kanë shkelur masat anti-COVID.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.