fc ferizaj1 560x416 - Ferizaj rikthehen Çerkinin dhe Rusin

Skuadra e Ferizajt ka njoftuar se në klub janë rikthyer Dardan Çerkini dhe Gëzim Rusi. Të dy futbollistët kanë nënshkruar kontrata një vjeçare.

“Po arrihet qëllimi i bordit drejtues i klubit  rikthimi i lojtarëve ferizajas në klub, sot kemi arritur marrëveshje me dy lojtar ferizajse me Dardan Qerkini dhe Gëzim Rusin”, thuhet në njoftimin e FC Ferizajt, raporton “Epoka e re”.

Njoftimi i FC Ferizajt pa ndërhyrje:

Dardan Çerkini dhe Gezim Rusi rikthehen në “folenë” e tyre.

Po arrihet qellimi i bordit drejtues i klubit  rikthimi i lojtarëve Ferizajas në klub, sot kemi arritur marrveshje me dy lojtar Ferizajse me Dardan Qerkini dhe Gezim Rusin.

Dardan Qerkini ‘LUTA’, kemi nenshkuar kontratë 1 vjeçare,  me një lojtar me përvojë të madhe në Ligën  e Kosovës rikthehet në Ferizaj, në qytetin e tij, për ta ndihmuar klubin në rrugen drejtë superligës se Kosoves, me Lutën i cili mund të na ndihmoj edhe në fazën defanzive apo ofanzive, do të jemi shumë më të fortë gjatë kampionatit.

Sot po ashtu kemi nënshkruar kontratë 1 vjeçare me sulmuesin e krahut, Gëzim Rusin,

Rusi do të na ndihmoj shumë në repartin ofanziv dhe më të shpresojmë ti arrijmë synimet e klubit.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.