k 241 560x416 - Ferizaj shembull i respektimit të udhëzimeve, asnjë aksident as gjobë dje

Komuna e Ferizajit duket se është duke i respektuar me përpikëri udhëzimet e Qeverisë në detyrë, për masat mbrojtëse gjatë pandemisë COVID-19.

ë bazë të raportit 24 orësh të Policisë, dje nuk është shënuar asnjë rast nga Ferizaj, shkruan IndeksOnline.

Komuna e Ferizajt ka këshilluar qytetarët që të mos dalin as me vetura në rrugë, duke I lutur që të I kufizojnë maksimalisht lëvizjet.

“Dalja me vetura gjatë ditës është po aq e rrezikshme sa shetitja e qarkullimi në grumbuj qytetarësh në rrugë. Aty barten viruse të ndryshme e ndër to rritet mundësia e përhapjes së virusit COVID-19 apo i njohur si CoronaVirusi, andaj ju lusim që edhe daljen me vetura ta kufizoni maksimalisht , ta mbrojmë shëndetin tonë seriozisht”, thuhet në njoftim.

p 31 - Ferizaj shembull i respektimit të udhëzimeve, asnjë aksident as gjobë dje

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.