uck ja 92931 560x374 - Ferizaj shënon Ditën e Veteranit të UÇK-së

Komuna e Ferizajt me disa aktivitete shënon sot Ditën e Veteranit të UÇK-së.

Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu do të marr pjesë në homazhe në varrezat e Dëshmorëve të Ferizajt, duke filluar nga ora 10:00, pastaj duke filluar nga ora 11:00, do të vendoset gurëthemeli i shtatores së dëshmorit të parë të Zonës Operative të Neredimes, Nazmi Ukësmajli.

Ndërsa, nga ora 12:00 në Jezerc bëhen homazhe tek vendi i rënies së dëshmorit, Nazmi Ukësmajli.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.