shitesit1 560x416 - Ferizaj, tregtarët ankohen te komuna (VIDEO)

Në Ferizaj shitësit ambulant protestuan para komunës, pasi kjo e fundit i largoi ata nga sheshi i qytetit, njofton Klan Kosova.

Atyre, ju ofrua edhe punësim në këmbim të largimit, por ata nuk pranuan. Pavarësisht kësaj, vendimi i komunës për të mos lejuar shitjen në shesh mbetët në fuqi.

Kronikë nga Rejhane Selimi.

 

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.