fer 1542100237 62816901 560x347 - Ferizajasi kap peshkun 22-kilogramësh dhe e kthen sërish në ujë

Një rast i jashtëzakonshëm ka ndodhur në Liqenin e Vërmicës.
Një peshkatar nga Ferizaj, në një komunikim me gazeten Ferizaj24 ka treguar se ka kapur një peshk 22 kilogramë.

Bardh Jahiri tregon se peshkun e ka kapur në Liqenin e Vërmicës, kurse e ka hedhur pas pak sërish në ujë.

Në fotografitë dhe videon e dërguar në adresë të Ferizaj24, peshku duket vërtet gjigant.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.