lokaleee1 - Ferizaji mbyll sonte 15 motele, shkak koronavirusi

Inspektoriati i Ferizajit sonte i ka mbyllur 15 motele , si shkak i koronavirusit.

Lajmi u bë i ditur përmes një njoftimit në Facebook nga Komuna.

“Inspektorati i Ferizajt mbylli sonte 15 motele në rrugën magjistrale Ferizaj-Prishtinë. Ato nuk respektuan vendimin e Qeverisë për ndërprerjen e veprimtarisë, si masë mbrojtëse kundër virusit COVID-19”, thuhet në njoftim.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.