1 7301 560x347 - FIFA shpërblen Januzajn

FIFA ka shpërblyer Adnan Januzajn për paraqitjen e tij të sotme kundër Anglisë

Adnan Januzaj shënoi një supergol sot kundër Anglisë në minutën e 51’të, gol që ja sigurojë belgëve vendin e parë në grupin G dhe kalimin e tyre në 1/8 e finales.

Me këtë fitore Belgjika do të ndeshet në raundin tjetër me Japoninë, ndërkaq do ta pret fituesin e ndeshjes Brazil –Meksikë.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.