filmi biografik per lorik canen publikohet me 5 dhjetor 560x416 - Filmi biografik për Lorik Canën publikohet më 5 dhjetor

Mund t’i mungojë fushës së gjelbër, por tashmë jo edhe kinemasë.

Fjala është për futbollistin e mirënjohur shqiptar, Lorik Cana, i cili për vite me radhë ka qenë kapiten i Kombëtares Shqiptare.

filmi biografik per lorik canen publikohet me 5 dhjetor - Filmi biografik për Lorik Canën publikohet më 5 dhjetor

Lorik Cana (Foto: Handout/UEFA via Getty Images/Guliver)

Për të përshkruar karrierën e tij të gjatë dhe të suksesshme, është realizuar një film-dokumentar me emrin “Lorik”.

Lexo po ashtu:

Këtë gjë e ka bërë të ditur vet futbollisti Cana përmes një fotografie të publikuar në rrjetin social Instagram.

Ai ka bërë po ashtu të ditur se data e publikimit të këtij filmi është 5 dhejtor 2018.

“Një film i realizuar me shumë dashuri mbi rrugëtimin tim nga miku im @andidecka që më bindi para 2 vite rreth këtij projekti. Nuk ka qenë e lehtë por besoj ja ki dal Ando me gjithë partnerët qe të kanë mbështetur”, ka shkruar Lorik Cana në Instagram.

Filmi në fjalë është bashkëprodhim mes kompanive Gjirafa dhe Digitalb. /Telegrafi/

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.