w 7 - Fitojnë Liria, Flamurtari, Ferizaj e Dukagjini, barazim mes Vushtrrisë dhe Vëllaznimit

Kanë përfunduar gjashtë ndeshje të sotme në Ligën e Parë të Kosovës. Katër ndeshje u luajtën në Grupin A dhe tre të tjera në Grupin B.

Liria ka arritur të fitojë 2:0 ndaj Trepçës, duke i futur kështu ish-kampionët e Kosovës në krizë të madhe.

 

lg.php?bannerid=0&campaignid=0&zoneid=148&loc=https%3A%2F%2Findeksonline.net%2Ffitojne liria flamurtari ferizaj e dukagjini barazim mes vushtrrise dhe vellaznimit%2F&referer=https%3A%2F%2Fgjirafa - Fitojnë Liria, Flamurtari, Ferizaj e Dukagjini, barazim mes Vushtrrisë dhe VëllaznimitVushtrria dhe Vëllaznimi kanë zhvilluar një ndeshje interesante, por që mbaroi me rezultat të barabartë, 1:1.

 

Me rezultat të thellë fitore arriti edhe Flamurtari, që ka deklasuar KEK-un 5:0.

18928249 1397286420310125 922955790 n - Fitojnë Liria, Flamurtari, Ferizaj e Dukagjini, barazim mes Vushtrrisë dhe Vëllaznimit

Në takimet e tjera, Armend Dallku arriti fitoren e parë si trajner i Dukagjinit duke mposhtur Onixin e vendit të parë, 2:0 teksa edhe A&N arriti të marrë tri pikë kundër Malishevës, 1:0.

Në Grupin B, Ferizaji arriti fitore në frymën e fundit përballë Vllaznisë së Pozheranit, 2:1.

Flamurtari mposhti me goleadë KEK-un, duke fituar thellë 5-0.

Ulpiana ka arritur të fitoj 1-2 si mysafire e Kikës, dhe me këtë rast ka marrë lidershipin e Grupit B.

Rezultatet:

GRUPI A

Liria – Trepça 2:0

Vushtrria – Vëllaznimi 1:1

A&N – Malisheva 1:0

Dukagjini – Onix 2:0

GRUPI B

Flamurtari – KEK-u 5:0

Vllaznia – Ferizaj 1:2

Kika – Ulpiana 1:2