Loading...

Piribeg është njëra nga viset malore më të bukura që Kosova mund ta shfrytëzojë për ski.

E gjendur në mes të Kosovës dhe Republikës së Maqedonisë, Piribeg arrin një lartësi prej 2,524 metra mbi nivelin e detit dhe është një kulm i pjesës lindore të Maleve të Sharrit.

E vendosur në shpatet e Piribeg është qendra më e madhe e skive në Kosovë, Brezovica.

Fotografi Bes Hamiti ka bërë disa fotografi të mrekullueshme të këtyre maleve të cilat janë thjeshtë mahnitëse.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Loading...Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.