gara per imazhet me te bukura ne national geographic foto 560x416 - Gara për imazhet më të bukura në National Geographic (Foto)

Gara për fotografitë më të bukura të organizuar nga National Geographic, ka publikuar disa nga imazhet e preferuara që janë shkrepur në vende të ndryshme të botës.

Në shumicën e fotografive ishin kafshët ato që u bënë më së shumti përshtypje anëtarëve të jurisë, pasi konsiderohen imazhe të “vështira” për faktin se kërkohet shumë mund dhe punë për realizimin e tyre, transmeton Telegrafi.

Në garën për fotografitë më të bukura kanë marrë pjesë fotografë nga e mbarë bota, ndërsa ende nuk është vendosur përfundimisht se cilat do të jenë ato imazhe.

Sidoqoftë, ju ftojmë të shikoni fotogalerinë e publikuar më poshtë të cilat janë vërtetë mbresëlënëse. /Telegrafi/

gara per imazhet me te bukura ne national geographic foto - Gara për imazhet më të bukura në National Geographic (Foto)

gara per imazhet me te bukura ne national geographic foto 1 - Gara për imazhet më të bukura në National Geographic (Foto)

gara per imazhet me te bukura ne national geographic foto 2 - Gara për imazhet më të bukura në National Geographic (Foto)

gara per imazhet me te bukura ne national geographic foto 3 - Gara për imazhet më të bukura në National Geographic (Foto)

gara per imazhet me te bukura ne national geographic foto 4 - Gara për imazhet më të bukura në National Geographic (Foto)

gara per imazhet me te bukura ne national geographic foto 5 - Gara për imazhet më të bukura në National Geographic (Foto)

gara per imazhet me te bukura ne national geographic foto 6 - Gara për imazhet më të bukura në National Geographic (Foto)

gara per imazhet me te bukura ne national geographic foto 7 - Gara për imazhet më të bukura në National Geographic (Foto)

gara per imazhet me te bukura ne national geographic foto 8 - Gara për imazhet më të bukura në National Geographic (Foto)

gara per imazhet me te bukura ne national geographic foto 9 - Gara për imazhet më të bukura në National Geographic (Foto)

gara per imazhet me te bukura ne national geographic foto 10 - Gara për imazhet më të bukura në National Geographic (Foto)

gara per imazhet me te bukura ne national geographic foto 11 - Gara për imazhet më të bukura në National Geographic (Foto)

gara per imazhet me te bukura ne national geographic foto 12 - Gara për imazhet më të bukura në National Geographic (Foto)

gara per imazhet me te bukura ne national geographic foto 13 - Gara për imazhet më të bukura në National Geographic (Foto)

gara per imazhet me te bukura ne national geographic foto 14 - Gara për imazhet më të bukura në National Geographic (Foto)

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.