5dfa45f471a5ca05db150084 560x416 - Gati një milion përdorues të Facebook-ut në Kosovë, diku 100.000 mijë përdorues nga Ferizaj

910,000 është numri i llogarive të rrjetit social Facebook në Kosovë.

Në 11 qytetet me më së shumti përdorues prinë kryeqyteti, Prishtina me plot 200,000 llogari.

I dyti në listë është Ferizaj me 100,000 përdorues, kurse Gjilani i treti me 54 mijë.

Të dhënat janë marrë nga raporti i ekspertit për rrjete sociale Valon Kerolli

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.