w 3 500x416 - Getinjo e falenderon për diçka interesante vitin 2020

Reperi i njohur shqiptar, Getinjo, ashtu si të gjithë kolegët e tij ka përjetuar një vit pa koncerte e ngjarje të ndryshme muzikore.

E duket se ky mos angazhim ka ndikuar që ai përgjatë tërë vitit të jetë në shtëpi, madje edhe natën e motmoteve si rrallë herë.

Përmes një shkrimi të publikuar në InstaStory, reperi me prejardhje nga Ferizaj shkruan se më në fund pas pesë vitesh, po e feston Vitin e Ri 2021, nën gjirin e ngrohtë familjar.

“Lamtumirë 2020. Veç një faleminderit 2020 mundem ta bëj, për shkak se pas pesë viteve po e pres me familje Vitin e Ri. Përndryshe ki me qenë kujtimi më i keq i krejt njerëzve. Shko dhe mos u kthe oj lavire”, ka shkruar reper në InstaStory.

vjoooos e1609433489880 - Getinjo e falenderon për diçka interesante vitin 2020

Në një natë të zakonshme të Vitit të Ri, ku shpesh bëhen organizime e koncerte të ndryshme, shumë prej reperëve apo këngëtarëve janë të angazhuar që të këndojnë për publikun, duke mos mundur kështu të festojnë me familje e tyre.

Por Viti i Ri 2021, duket se ishte e kundërta e netëve të zakonshme të ndërrimit të motmoteve, që më shumë se kurrë i ka bashkuar njerësit për festën e Vitit të Ri.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.