mjete1 560x416 - Gjenden disa mjete të pashpërthyera në Ferizaj

Janë gjetur disa mjete të pashpërthyera në fshatin Gerlicë të Ferizajit.

Një banor ka treguar se ka hasur në këto mjete, gjatë kohës kur ishte duke punuar, përcjell Klankosova.tv.

“Një mashkull kosovar ka raportuar se derisa ka qenë duke punuar ka hasur-vërejtur disa mjete të dyshuara të pashpërthyera. Njësiti përkatës policor ka bërë sigurimin e vendit të ngjarjes”, thuhet në raport.

Tutje, bëhet e ditur se FSK-ja ka bërë tërheqjen e mjeteve në mënyrë të sigurt dhe pa incidente.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.