1 66 750x4301 560x416 - Gjendet pa shenja jete personi i zhdukur në Ferizaj

Policia rajonale e Ferizajt ka bërë të ditur se është gjetur pa shenja jete Avdyl Kçiku, i zhdukur që nga dita e djeshme në qytetin e Ferizajt.

Zëdhënësi i policisë rajonale për Ferizaj, Agim Gashi, ka thënë përmes telefonit se personi i raportuar si i zhdukur është gjetur sot sot rreth orës 16.25, pa shenja jete.

“Një qytetar e ka vërejtur veturën e tij të parkuar në dalje të Ferizajt, rrugës për Nerodime. Policia ka dalë në vendin e ngjarjes, ku është gjetur edhe një armë zjarri, ndërsa mjekësia ka konstatuar vdekjen e tij,” ka thënë ai.

Gashi ka bërë të ditur se policia ka nisur hetimet në lidhje me rastin, i cili fillimisht po trajtohet si vdekje e dyshimtë.

Në vendin e ngjarjes ka dalë edhe prokurori, ndërkohë që trupi i viktimës është dërguar për obduksion në Prishtinë.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.