auto polici16209810801 560x416 - Gjobiten 8 lokale në Ferizaj për shkelje të masave anti-COVID

Në ditën e parë të Fitër Bajramit, në rajonin e Ferizajt janë gjobitur 8 lokale gastronomie për shkelje të masave anti-COVID dhe një është mbyllur përkohësisht nga Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë.

AUV-i njofton se lokalet nuk kishin krijuar kushtet për ruajtjen e distancës

“Bashkë me Policinë jemi duke vepruar ne gjithë territorin e Republikës se Kosovës për të penguar organizimet me grumbullim të njerëzve, veprime të cilat ndikojnë ne rritje të numrit të të infektuarve”, thuhet në njoftim.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.