auto gjobat1 600x360 116430298951 560x416 - ​Gjobitet me 300 euro shoferi për tejkalim të shpejtësisë në Ferizaj

Policia e Kosovës sot ka gjobitur me 300 euro një ngasës të automjetit, për tejkalim të shpejtësisë në rrugën “Driton Islami”’ në Ferizaj, ku në zonën e kufizimit 50 km/orë zhvilloi shpejtësi 92 km/orë.

Rasti ka ndodhur rreth orës 16:00 dhe policia ndaj personit me inicialet B.B. (32) përveç gjobës në para, i shqiptoi edhe gjobën tri pikë negative dhe 6 muaj masë mbrojtëse – heqje e patentë shoferit.

Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj, apelon te ngasësit e automjeteve të respektojnë shpejtësinë e kufizuar të lëvizjes, pasi rrezikojnë jetën e pjesëmarrësve në komunikacion dhe fton qytetarët të bashkëpunojnë me policinë.

Për të gjitha kundërvajtjet që mund të shkaktohen në komunikacion, të njoftojnë menjëherë policinë, stacionin më të afërt, apo përmes aplikacionit digjital ‘’Lajmëro Policinë ‘’ dhe në numrat kujdestarë: 192 ,0290/326-250 & 0290/322-406. Të dhënat do të ruhen në konfidencialitet të plotë, thuhet në komunikatë.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.