w 7 560x416 - Glauk Konjufca zgjedhet kryetar i Kuvendit të Kosovës

Në seancën konstituive të Kuvendit të Kosovës, është zgjedhur Glauk Konjuftca kryetar i Kuvendit të Kosovës, shkruan Insajderi.

Ai është zgjedhur me 69 vota për, 33 kundër asnjë abstenim.

Deri në zgjedhjen e Glauk Konjufcës, seancën e ka udhëhequr, Avni Dehari deputet i Kuvendit  të Kosovës, nga radhët e VV-së.

Po ashtu, në këtë seancë është bërë edhe betimi i deputetëve të legjislaturës së VIII.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.