auto aksident 3 768x414 1 750x414 1 780x43916217528041 1 560x416 - Humbi kontrollin mi veturën, vdes një person në Ferizaj

Policia e Kosovës ka njoftuar se në fshatin Mirosalë në Ferizaj ka ndodhur një aksident trafiku me fatalitet.

“Është raportuar se një mashkull kosovar derisa ishte duke drejtuar automjetin e tij nga pakujdesia ka humbur kontrollin dhe ka përfunduar jashtë rrugës. Përveç dëmeve materiale, lëndime vdekjeprurës ka pësuar vetë drejtuesi”, thuhet në raport.

Njësit relevante kanë dalur në vendin e ngjarjes ku ekipi mjekësor ka konfirmuar vdekjen e viktimës.

Me vendim të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.