auto aksident2 1 730x4401524947677 852x4601 560x416 - I vetmi i shpëtuar nga aksidenti në Ferizaj ende në gjendje kome

Në të enjten e javës së kaluar mbeti i lënduar rëndë nga aksidenti i ndodhur në magjistralen Kaçanik-Ferizaj.

Personi i lënduar që aktualisht gjendet në Kujdes Intensiv në QKUK, është personi i vetëm i shpëtuar nga aksidenti ku la të vdekur edhe tre të tjerë.

Gjendja shëndetësore e të shpëtuarit të vetëm nga ky aksident, vazhdon të jetë shumë e rëndë, shkruan Gazeta Fokus

Ai është ende në gjendje kome, pa ndonjë përmirësim, dhe i rrethuar me aparate të frymëmarrjes. Për gjendjen e tij shëndetësore ka folur Drejtori i Repartit të Kujdesit Intensiv, Naim Kuqi. ai tha për Gazetën Fokus se ky person është në gjendje të rëndë shëndetësore dhe akoma po vazhdon të trajtohet në QKUK.

“Personi I cili është duke u trajtuar në kujdesin intensiv është në gjendje të rëndë shëndetësore me frymëmarrje artificial është I fjetur me barna dhe më tutje po trajtohet në Qendrën Klinike Universitare”

Mbetet të shihet ditëve të ardhshme nëse do të ketë përmirësim ka shtuar Kuqi.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.