incident ne koncertin e pusha t reperi akuzon rivalin e tij drake se organizoi nderprerjen e shfaqjes 560x416 - Incident në koncertin e Pusha T, reperi akuzon rivalin e tij Drake se organizoi ndërprerjen e shfaqjes

Një incident ka ndodhur të martën mbrëma në Toronto, në koncertin e reperit të njohur Pusha T.

41-vjeçari i cili njihet se si rivali i reperit Drake, po akuzon këtë të fundit se organizoi incidentin në këtë koncert.

Lexo po ashtu:

Pusha T u detyrua ta ndalte koncertin në Toronto, krejt kjo ngase disa prej njerëzve në audiencë filluan të hedhin pije dhe gjësende në skenë.

incident ne koncertin e pusha t reperi akuzon rivalin e tij drake se organizoi nderprerjen e shfaqjes - Incident në koncertin e Pusha T, reperi akuzon rivalin e tij Drake se organizoi ndërprerjen e shfaqjes

Pusha T (Foto: Ethan Miller/Getty Images/Guliver)

Ndërkohë, një grup tjetër nga turma u vërsulën drejt skenës, në tentim për të hipur pranë reperit.

Pas kthimit në skenë, Pusha T akuzoi rivalin e tij Drake se ishte organizator i këtij incidenti, kjo për vet faktin se Drake është nga Toronto, dhe sipas 41-vjeçarit, ai ka angazhuar njerëzit e tij vendas për këtë sulm.

incident ne koncertin e pusha t reperi akuzon rivalin e tij drake se organizoi nderprerjen e shfaqjes 1 - Incident në koncertin e Pusha T, reperi akuzon rivalin e tij Drake se organizoi ndërprerjen e shfaqjes

Drake (Foto: Michael Steele/Getty Images/Guliver)

Nga kjo ngjarje, tre fansa janë shtruar në spital me lëndime jo-serioze, teksa një person mori plagë të rënda.

Pavarësisht pretendimeve të Pusha T, burimet e US Weekly kanë thënë se Drake nuk ka të bëjë me incidentin në fjalë.

incident ne koncertin e pusha t reperi akuzon rivalin e tij drake se organizoi nderprerjen e shfaqjes 2 - Incident në koncertin e Pusha T, reperi akuzon rivalin e tij Drake se organizoi ndërprerjen e shfaqjes

Pusha T (Foto: Ethan Miller/Getty Images/Guliver)

Të njëjtat burime thonë edhe se nuk janë të sigurt nëse fansi më i lënduar që është në gjendje serioze, i mori plagët nga ngjarja në këtë koncert. /Telegrafi/

incident ne koncertin e pusha t reperi akuzon rivalin e tij drake se organizoi nderprerjen e shfaqjes 3 - Incident në koncertin e Pusha T, reperi akuzon rivalin e tij Drake se organizoi ndërprerjen e shfaqjes

Pusha-T (Foto: Cindy Ord/Getty Images/Guliver )

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.