Screenshot 17561 560x416 - Ish-ushtari i UÇK-së, Muhamed Kuka i cili ende fle me uniformë

Flamuri dhe uniforma e shoqërojnë kudo. Muhamed Kuka nga Ferizaj, ish-ushtar i UÇK-së, çdo ditë viziton nga një qytet të Kosovës, kështu duke nderuar dëshmorët e luftës. Ndryshe, Kuka njihet edhe si personi i cili që nga viti 1968 ka marrë pjesë në çdo protestë të organizuar për ta mbrojtur vendin.

Një karakter të tillë e kishte qysh kur ishte fëmijë.

Gjatë viteve të para luftës, ai është torturuar, madje edhe ishte arratisur tri herë nga burgje të ndryshme.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.